top of page

Mini poradnik jak podpinać dodatki z Warsztatu Steam w Arma 3 Sync

Witam Panów.

Niniejszy mini poradnik opisuje jak korzystać z addonów za subskrybowanych w Steam Workshop za pomocą Arma 3 Sync'a. Jak je ściągać, jak je podpinać i dokonywać ekstrakcji.

Poradnik może być przydatny w wypadkach rozgrywek z dodatkowymi addonami które są dostępne tylko na SW, lub za duże by pobrać je z Armaholika w rozsądnym czasie (ściąganie z AH jest BAAARDZO wolne).

Przykładową sytuacją do użycia czegoś takiego są rozgrywki z United Operations, którzy swoje repozytorium bazują właśnie na subskrypcjach w warsztacie.

Innym przykładem zastosowania tego, jest pobieranie całego repozytorium od zera. Wtedy zasubskrybowanie takich addonów jak RHS może przyśpieszyć proces pobierania repo (ściąganie na dwa kanały będzie bardziej wydajne i szybsze).

 

 

1. Subskrybcja

By coś pobrać, trzeba zacząć od namierzenia moda w Warsztacie Steam (http://steamcommunity.com/app/107410/workshop/). Można go znaleźć na stronie warsztatu za pomocą pola do wyszukiwania na stronie takowego. Po przejściu na stronę moda, należy wybrać opcję Zasubskrybuj. 

 

2. Pobranie

Po dokonaniu subskrybcji, nawet przy włączonej aplikacji Steam, pobieranie nie następuje od razu, a nawet w ogóle. Głównym de facto narzędziem do ściągania addonów z SW jest Lanucher Army. By go uruchomić, należy otworzyć bibliotekę Steam w aplikacji na komputerze, i PPM wybrać Armę, i wybrać opcję Zagraj...

imageproxy.php.png

Otworzy się wtedy Lanucher. W jego oknie, należy przejść do zakładki Modyfikacje. W tej zakładce zarządzane są subskrybowane addony. Można je z tego okna pobrać, usunąć itp. Jeżeli pod ikoną addonu, po prawej stronie, znajduje się ikona łańcucha obarczona czerwonym znacznikiem, oznacza to, iż addon ten wymaga innych dodatkowych dodatków. Ich listę można zobaczyć po wciśnięciu ikony łańcucha.

Gdy wszystkie potrzebne addony zostaną pobrane, można przejść dalej.

imageproxy.phpFF.png

3. Podpinanie addonów w A3S - konfiguracja aplikacji

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to dodać folder Workshopa do listy folderów z addonami. By to zrobić należy otworzyć zakładkę Addon Options. W nim, po prawej stronie należy wybrać dodanie katalogu (symbol +). Po otwarciu okna do wyboru katalogu, należy przejść do głównego folderu Army w folderach Steama (\STEAM\steamapps\common\Arma 3) i tam wybrać katalog !Workshop jako jeden z katalogów z addonami (zaznaczenie głównego folderu Army jako katalog z addonami da ten sam efekt). 

Po zaznaczeniu należy przejść do zakładki Addons gdzie wyświetli się wspomniany folder jako folder z addonami. Po jego rozwinięciu, wyświetlą się wszystkie zasubskrybowane i pobrane addony przez Lanuchera.

(Tutaj mała uwaga, ten folder teoretycznie jest niewidoczny w domyślnych ustawieniach okien windows. Należy włączyć sobie wyświetlanie ukrytych plików w ustawieniach Explorera Windows (Lewy górny róg okna->Plik->Opcje->Widok)

W tym miejscu (folder Army), na samym początku listy znajduje się folder !Workshop

4. Podpinanie addonów w A3S - wpinanie addonów

Tutaj rzecz banalnie prosta. Należy po prostu addony które chce się użyć przeciągnąć z lewego okna, do grup stworzonych w prawym oknie. Należy przy tym procesie pamiętać, iż niektóre addony z warsztatu wymagają do działania podpięcia innych. Po przeciągnięciu wystarczy tylko zaznaczyć które dodatki się chce i hajda można grać!

 

5. Ekstrakcja addonów z Warsztatu

Może się zdarzyć tak, iż pobierany addon trzeba jednak z warsztatu wyciągnąć. Np. pobrany RHS trzeba wrzucić do folderu z głównym repo, by A3S nie dostawał szału, że brakuje dodatku który jest w repozytorium. By to osiągnąć należy przejść do katalogu warsztatu (STEAM\steamapps\workshop\content). I tutaj zaczyna się zabawa w sapera: foldery te nie są nazwane tylko ponumerowane w sposób który nie zdradza zawartości. Metodą prób i błędów niestety, trzeba przeklikać wszystkie foldery by dotrzeć do tego czego się szuka. Można też, będąc w folderze content wpisać w polu wyszukiwania szukaną frazę, np, wspomniany RHS. Gdy Windows znajdzie jakikolwiek plik pasujący do kontekstu, wystarczy kliknąć PPM -> otwórz lokalizację pliku. Po przeniesieniu należy się cofnąć do głównego folderu z addonem (seria wydaje się losowych cyfr) i skopiować do odpowiedniego folderu w repozytorium. Zaznaczam skopiować, nie wycinać. Po skopiowaniu, jeżeli jest potrzeba/chęć usunięcia addonu z Warsztatu należy to zrobić za pomocą Lanuchera, nie usuwać folderu dodatku prosto z folderu! Lanucher dostanie piernika jeżeli nie będzie mógł znaleźć folderu którego sam wcześniej ściągnął i może stawiać później opór przy późniejszych próbach używania

bottom of page